EloBoost Academy

Vše, co potřebujete vědět o Styes

Vše, co potřebujete vědět o Styes

Stye je zánět víčka spojeného s malou sbírkou hnisu. Ve většině případů je příčinou infekce bakterie Staphylococcus.

Stye je zánět olejové žlázy. Někdy je hláskován „styl“ a je také známý jako hordolum. Bakteriální infekce způsobuje, že dojde k zánětu.

Ve většině případů se Styes během týdne zlepšuje. Jiní lidé však mohou zažít příznaky, které se nezahojí a vyžadují další léčbu.

Tento článek se bude zabývat příznaky stylu, diagnostiky, léčby a domácích prostředků, rizikových faktorů a možných komplikací.

Rychlá fakta o style

Zde jsou některé klíčové body o stylech. Více podrobností a podpůrných informací jsou v hlavním článku.

 • Stye mohou být bolestivé, ale často se uzdravují bez lékařského zásahu.
 • Pokud je styl přetrvává déle než týden nebo ovlivňuje vizi, člověk by měl vyhledat lékařskou péči.
 • Styes může být vnější nebo vnitřní. Zahrňte teplé kompresové a volně prodejné léky proti bolesti. produkovat slzy a zčervenat. Hručka často vypadá jako vaří nebo pupínek.

  Styly velmi zřídka ovlivňují obě oči současně. Jednotlivec bude mít obecně jeden styl v jednom oku. Je však možné mít více než jeden styl ve stejném oku nebo v každém oku.

 • Crusing okrajů víček
 • Sensation Burning
 • svědění oka
 • Blurry Vision
 • Vypouštění hlenu z oka
 • Citlivost na světlo
 • Nepohodlí při blikání
 • Pocit, že v oku je objekt

Kdy se poradit s lékařem

Osoba by měla mluvit s lékařem, pokud:

 • Stye přetrvává déle než týden
 • Problémy s vizími vznikají
 • Otok se stává obzvláště bolestivým, krvácení nebo se šíří do jiných částí obličeje
 • Oční víčka nebo oko se stává červenou

typy stye

Většina stylů se na vnější straně víčka tvoří a může se zvětrat a uvolnit hnis. Některé styly se objevují uvnitř víčka a vnitřní styl má tendenci být bolestivější. Hordeolum

externí styly se objevují podél vnějšího okraje víčka. Mohou se stát žlutým, plné hnisu a bolestivé, když se dotknou.

Infekce v následujících oblastech mohou způsobit vnější styly:

 • Follicle řasy: Malé otvory v kůži, z nichž rostou řasy.
 • Sebaceous žláza: Tato žláza je připevněna k folikulu řasy a produkuje maz. Sebum pomáhá namazat řasy a zabrání jí vyschnutí.
 • Apokrinní žláza: Tato žláza také pomáhá zabránit vysychání řas. Je to potní žláza, která se vstupuje do folikulu řas. Obecně je vnitřní Hordeolum bolestivější než vnější. Lékaři je také označují jako vnitřní styly a nejčastěji se vyskytují v důsledku infekce v meibomické žláze. Tyto žlázy vytvářejí sekreci, která tvoří část filmu, který pokrývá oko. Citlivost na světlo, roztržení, pocit, že objekt je v oku, a nepohodlí při blikání. Mějte styly častěji, ale lidé jakéhokoli věku je mohou vyvinout. Následující může zvýšit riziko vzniku stylu:
 • Používání kosmetiky po jejich datum použití
 • Nebere před odchodem oční make-up před odchodem do postele
 • Neodinfikující kontaktní čočky před jejich uvedením do
 • Změna kontaktních čoček bez důkladného promytí rukou
 • Nedostatečná výživa
 • Deprivace spánku

Ačkoli styly nejsou nakažlivé, pokud má člen domácnosti styl, Ostatní obyvatelé by neměli sdílet žínky ani čelit ručníkům. Vyhýbání se tomuto typu kontaktu minimalizuje riziko křížové infekce, protože na ručnících mohou být zbytkové bakterie.

Někdy dochází k komplikaci blefaritidy, zánět víček.

Bakteriální infekce způsobuje blefaritidu, ale někdy to může být také komplikace rosacea, zánětlivého stavu kůže, který ovlivňuje hlavně pokožku obličeje.

Léčba

Většina stylů zmizí sama bez nutnosti jakéhokoli lékařského zásahu. Odlehčovatelé bolesti však mohou být užitečné, pokud je styl obzvláště bolestivý. Nejlepší je nepoužívat oční make -up, vody nebo nosit kontaktní čočky, dokud Stye úplně nezmizí.

teplá komprese

Lékaři doporučují lidem, aby sami netrhli styl, ale aplikovali teplý komprimaci.

teplá komprese je jemně na oku, může pomoci usnadnit Příznaky a uvolňování hnisu snadněji. Voda by neměla být příliš horká. Pokud nanesení komprese na někoho jiného, ​​měl by se člověk věnovat zvláštní péči, aby se vyhnul příliš horkému nebo vyvíjejícímu příliš velkému tlaku. minuty, třikrát nebo čtyřikrát denně. Komprimujte nejen nepohodlí, ale také může povzbudit hnis, aby odtékal pryč.

Antibiotika

Pokud styl přetrvává, může lékař předepsat lokální krém na antibiotiku nebo oční kapky antibiotik. Pokud se infekce šíří za víčko, může lékař předepsat ústní antibiotika. Nejbližší k tomu a odpusťte hnis pryč liktem tenkou jehlou. Tento postup by měl provádět pouze profesionál. Pokud se věci nezlepšují, může lékař postoupit osobu na specialistu, například na oftalmologa. , někdy se může vyskytnout, včetně:

Meibomian Cyst

Meibomianská cysta je cysta malých žláz umístěných v víčku. Žlázy vypouštějí mazivo zvaném mazl na okraji víčka. Přetrvávající styl uvnitř víčka se může nakonec vyvinout v meibomianskou cystu nebo Chalazion, zejména pokud brání žláze. Tento typ cysty je snadno a efektivně léčitelný. Vrstvy kůže kolem oka jsou zaníceny, takže víčka zčervenají a oteklé. Lékaři ošetřují tento typ infekce antibiotiky.

Ačkoli k těmto komplikacím může dojít, většina případů stylu bude vyčistit minimální zásah.

Outlook

Ačkoli nepříjemné a neuvěřitelně běžné, styly nejsou obecně důvodem k obavám. Některé komplikace jsou spojeny s styly, jako je to, že se Stye vyvíjí v cystu nebo šíření infekce. Lékaři však mohou léčit jak vzácné komplikace, které se mohou objevit.

Existují také určité faktory spojené s rizikem rozvoje stylu, včetně nedostatku spánku nebo určité kosmetiky.

lékaři navrhují, aby lidé s používáním stylů Domácí prostředky k léčbě zánětu, ale mohou předepsat antibiotika v případech, kdy Stye přetrvává.

Přečtěte si článek ve španělštině. /Virys Lékařské zprávy dnes mají přísné pokyny pro zdroje a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociací. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční https://recenzeproduktu.top/nicozero/ zásady .

Contents